Rujan 21, 2014, 06:03:50 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:       Tragovima zlatne ribice :-)

Facebook                      YouTube

Str: [1] 2   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: zlatna ribica na dnu akvarija  (Posjeta: 4069 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Listopad 29, 2009, 09:42:25
Hanna
Ribica

Spol: Ženski

I adore animals!

« : Listopad 29, 2009, 09:42:25 »

Ovih dana ribica mi se čudno ponaša.
Zapravo, ne znam da li čudno, ali drugačije nego prije sigurno.

Sve je počelo prije par dana... Mama mi je rekla kako ribicu više ne mogu držat na svom stolu jer zauzima previše mjesta pa ju je preselila u boravak. Sve je bilo ok do jučer navečer kad sam primjetila da ribica većinu svog vremena provodi na dnu akvarija, nepomočno i tako gotovo cijeli dan. Izgleda mi kao da će uginuti, a to naravno ne želim.
Ne znam zašto se to događa, ima sve potrebne uvjete, velik akvarij, ne hranim ju previše...
Ako netko može pomoći stvarno bih bila zahvalna.
Evo, trenutno također leži na dnu akvarija, rep joj je skroz spušten... Sirotica mala, prežao mi je.

Znam da kad sam prije nekoliko godina imala ribice, one su bile u istom položaju i zatim su mi uginule ali to me nije iznenadilo jer su bile dosta stare (oko 8g) a ova je još poprilični mlada i donedavno je bila stvarno zdrava.Ribica je 'Kometa'
To su ribice bijelo-narančaste boje i imaju jako duge repne peraje.

Ako itko može pomoći bila bih stvarno zahvalna.
« Zadnja izmjena: Listopad 29, 2009, 10:09:09 Ribač » Evidentirano

Klikajte na jaja i zmajeka da mi ne crknu !!!

Listopad 29, 2009, 10:13:50
Ribač
Kapica
Administratorica

Tu-tu!!!

« Odgovor #1 : Listopad 29, 2009, 10:13:50 »

Malo sam uredila post da bude preglednije. palac

Baš mi je žao... Sad  Molim da odgovoriš na sva pitanja kako bi ti znali što točnije odgovorit.

Koliko je velik akvarij? Koliko često mijenjaš vodu? Zamijeni bar 50% vode ako se ribica ovako ponaša. Vjerojatno je od štetnih tvari, ali naravno ne mora biti.

Imaš li vitamine da joj nakapaš u vodu? Kako ju hraniš? Kakav ima izmet? Imaš li fotografiju ribice? Imaš li filter u akvariju? Koliko je ribica stara? Jesi li primjetila još nešto čudno u ponašanju?

Evidentirano

NOVI STE U AKVARISTICI? PROVJERITE OVE LINKOVE:
Cikliranje i kupnja akvarija
Baza bolesti

Listopad 29, 2009, 10:45:09
Hanna
Ribica

I adore animals!

« Odgovor #2 : Listopad 29, 2009, 10:45:09 »

Nema problema što si uredila post, bila sam uzrujana pa sam stavila link.
Aq ima oko 60l, ali ribica je još uvijek mala (mlada). Nabavila sam ju 22.7. ove godine i dosad sam joj samo jednom mijenjala manju količinu vode, većinom nadolijevam ono što ispari.
Planirala sam joj ponovno promijenit vodu ali više ne znam da li je pametno jer ne želim da doživi dodatni šok.
Vitamine trenutno nemam. Ako mi možeš dati neki savjet pa da ih nabavim ako je potrebno.
Hranim ju Sera hranom, u našim Pet Shoppovima nema neke bolje hrane tako da joj moram davati tu hranu.
Čini mi se da joj je izmet normalan (uobičajen). Ima filter.
Stvarno se bojim da ne ugine. Sve je počelo jučer... Gotovo cijelo vrijeme je na dnu aq i nekako mi čudno diše.
Ako bilo što mogu poduzeti da joj pomognem učinit ću to.
Sliku na žalost trenutno nemam.
Evidentirano

Listopad 29, 2009, 11:16:57
Duda
Koi šaran

« Odgovor #3 : Listopad 29, 2009, 11:16:57 »

uuuuuuuuuuu preeeeeeeerijetko mjenjaš vodu... po nekom pravilu vodu bi trebala mjenjati jednom tjedno s time da obvezno usisaš podlogu... (valjda ima neku podlogu dole- nije golo staklo) ima li šljunak akvarijski? mjenjaš jednom tjedno oko 20-30% vode... gledaš da ti toliko ode usissavanjem... usisavač za podlogu imak upit  usvakom zooshopu i pet centru tj bi trebalo biti... Vodu  ne direkt iz špine u aq jer klor je ubitačan za ribe... slobodno dan prije a može  idva dana ulij vode  ujednu čistu kantu i poklopi da što ne upadne i nek prenoći nakon 24 sata a velim može i više stajat voda onda sipaš u aq... a možeš kupit i sredstvo za pripremu vode ima za hladnovodne posebno sredstvo... ako nema može od tetre aquasafe ... usisaj podlogu i uspi sredstvo prije pročitaj upute pažljivo i onda ulij sredstvo i tek onda vodu za koju je tad dovoljno da bude u kanti 1-2 sata... nema tu šokirat ne šokirat ribu... moraš održavat v inače će početi smrdjeti može doći do trovanja ... ima da podivljaju parametri vode amonijak, nitriti, nitrati... samo možeš gore napraviti... kad kupiš usisavač za čiščenje dna prije nego ga upotrebiš ga obvezno dezinficiraj npr hipermangan otopinom... kupiš  uapoteci za ljude... nakon dezinfekcije isprat u čistoj vodi  ionda usisat... također što god od predmeta, bilja ide  uaq dezinficiraj i isperi...  usuprotnom možeš donest bolest u aq i zarazit ribu/ribe... vitamin imaš dobar tera vital  ili malo bar meni lišiji jbl atvitol njega kapaš na hranu... tetra vital direkt u vodu... svakako bih ti preporučila malo korisnog bilja tipa vodenak uga i /ili rogolist...
Evidentirano

Listopad 29, 2009, 11:28:49
Duda
Koi šaran

« Odgovor #4 : Listopad 29, 2009, 11:28:49 »

Također nije dobro da ti ribica stalno jede suhu hranu kao niti jednoličnu... trebala bi imat bar vrste hrane... ako si od volje možeš i sama spremit ribici hranu... Ima tu recepata za hladne ribce... nažalost link neznam staviti bude netko od cijenjenih kolegica stavio... ja bih ti sad i napisala koji recept ali  ja imam tropske ribe pa poneki sastojci ne idu za hladne ribe...
Evidentirano

Listopad 30, 2009, 02:48:37
Sabi
Administratorica

« Odgovor #5 : Listopad 30, 2009, 02:48:37 »

hanna kao što ti je i ribač napisala vitamini su neophodni, pod hitno ih nabavi i to sera fishtamin ili JBL koje god nađeš samo da su vitamini za ribice i pridržavaj se uputstva
ne boj se da češ bezveze baciti novce jel vitamine daješ svako toliko kao dodatak prehrani čak i kad je s ribicama sve uredu
a tvoja očito boluje od nečega i vitamini če joj ojačati imunitet i pomoči da ozdravi

nadolijevanje vode nije dovoljno moraš joj redovito mjenjati oko 20 % vode, neka te ne zbunjuje što netko mjenja manje a netko više takođe netko to radi jednom tjedno netko jednom u dva tjedna ali u svakom slučaju nemoj joj odjednom promjeniti više od 30% i nek voda odstoji barem 24h prije nego ju dodaš u akvarij, takođe pazi da bude iste temperature kao što je voda u akvariju

daj  nam javljaj kako je ribica pa ako se situacija ne mjenja morati če mo je lječiti, ali najprije daj vitamine pa da vidimo kako če to djelovati
Evidentirano

Uzivajte nuz slideshow                                     Portal

"Mržnja prema životinjama je poraz ljudske inteligencije!"
                                                      M.Gandhi  
Listopad 30, 2009, 07:03:12
Ribač
Kapica
Administratorica

Tu-tu!!!

« Odgovor #6 : Listopad 30, 2009, 07:03:12 »

Cure su sve rekle. Definitivno je ovdje u pitanju problem s vodom.
Evidentirano

Baza bolesti

Listopad 30, 2009, 07:17:15
Tea_zd
Ribica

« Odgovor #7 : Listopad 30, 2009, 07:17:15 »

a jel bih mogla slikati ribicu pa stavit slike.... smile

i da slazem se s dudom sve sto je rekla...

( duda linkovi ti se stavljaju tako da nades znaci to sto trebas i tamo gdje ti  pises  npr. www.zlatnaribica.net ti napises sto trebs i onda copy  dodes na stranicu koju zelis i paste) nije tesko stjeber
Evidentirano

Zlatna Ribica..!!              
Listopad 30, 2009, 09:41:03
Duda
Koi šaran

« Odgovor #8 : Listopad 30, 2009, 09:41:03 »

a jel bih mogla slikati ribicu pa stavit slike.... smile

i da slazem se s dudom sve sto je rekla...

( duda linkovi ti se stavljaju tako da nades znaci to sto trebas i tamo gdje ti  pises  npr. www.zlatnaribica.net ti napises sto trebs i onda copy  dodes na stranicu koju zelis i paste) nije tesko stjeber
joj trebala bih naučiti već jednom... ja sam ti na VI sa računalom tako da je to za mene sve špansko selo... neugodno mogli ste curi metnut link da vidi za papicu...
Evidentirano

Listopad 30, 2009, 10:40:34
Sabi
Administratorica

« Odgovor #9 : Listopad 30, 2009, 10:40:34 »

curi sada trenutno nije najbitnija papica,nešto drugo nije u redu
Evidentirano

M.Gandhi  
Listopad 31, 2009, 01:43:08
Hanna
Ribica

I adore animals!

« Odgovor #10 : Listopad 31, 2009, 01:43:08 »

Ispričavam se što se ranije nisam javila, nisam mogla.
Vitamine joj kupujem odmah u ponedjeljak jer danas i sutra Pet Shoppovi kod nas ne rade.

--------------------------------------------------------------------------------

Ribica je bolje, barem mi se tako čini po njezinom ponašanju.
Jučer i danas ponovno je počela plivati i jesti (davam joj jako malene količine hrane (trenutno)).
Prije tri-četiri dana samo je boravila na dnu aq i povremeno se prevalila na bočnu stranu i mislila sam da će uginuti, no sada hvala Bogu puno je bolje kao što sam napisala. Štoviše, čini mi se ponovno 'normalnom'.
Sada se samo mogu nadati da će tako i ostati.

A što se vode tiče... stvarno nisam znala da joj vodu prerijetko mijenjam jer su mi drugi govorili da je tako dobro.
Dobila sam ju 22.7. i   2/3 vode bila sam joj promjenila  oko  15.9.  Inače, svaka dva tjedna nadolijem 1/3 vode.  Ribica ima filter.

Odsad ću joj vodu mijenjati češće jer stvarno ne želim da mi ribica ugine. Stalo mi je do nje.

Neka tema ostane otključana (ako može) za slučaj da se pojave još neki problemi.

P.S. Nemogu pronaći usb tako da ne mogu staviti slikicu ribice.

Evidentirano

Listopad 31, 2009, 02:00:51
Ribač
Kapica
Administratorica

Tu-tu!!!

« Odgovor #11 : Listopad 31, 2009, 02:00:51 »

Tema ostaje otključana i svakako javljaj stanje. Prijeđi na bar dvotjednu izmijenu od 1/3 vode. Isto tako ne znam da li znaš da je filter potrebno čistiti u akvarijskoj vodi i to otprilke svaka dva tjedna ako je u pitanju unutarnji filter.

To se  radi u vodi koju izvadiš van iz akvarija kod izmijene, a zato da se ne izgube previše pozitivne bakterije koje pomažu razgraditi otpad. palac
Evidentirano

Baza bolesti

Listopad 31, 2009, 02:10:45
Hanna
Ribica

I adore animals!

« Odgovor #12 : Listopad 31, 2009, 02:10:45 »

Samo da zahvalim svima koji su mi pomogli.
Evo, baš sad prije par trenutaka otišla sam ju pogledati i sve mi se čini ok. Pliva normalno i probava joj je isto dobra.

Imam samo još par pitanja ako ih mogu postaviti na ovoj temi.
Koliko koštaju vitamini i koliko se često davaju? Naravno, nije mi bita cijena jer ću ih svakako kupiti zbog ribice, ali pitam čisto zbog informacije.
Također, jedna osoba želi da joj prodam ovaj aq koji trenutno imam (60l) pa ga planiram prodati i svojoj ribici kupiti aq od 70l. Samo me zanima koliko bi otprilike koštao aq od 70l?
Planiram kupiti neki jači i bolji filter pa tu su isto savjeti dobro došli.
Isto tako, rekli ste mi da ribicu trebam hraniti hranom koju sama pripremam. Kako se priprema ta hrana?

Još jednom zahvaljujem na pomoći, pisat ću o stanju ribice.
Evidentirano

Listopad 31, 2009, 02:19:57
fl0rence
Moderator

« Odgovor #13 : Listopad 31, 2009, 02:19:57 »

netko drugi će ti sigurno znati odgovoriti na sva pitanja, ali za vitamine ti mogu reći da mi se čini da koštaju oko 50-60 kn (ja sam prije dva mj. kupila fishtamine, čini mi se da je cijena bila tu negdje).
za aq ti baš ne znam točne cijene.
a za hranu.... ja ribicu hranim gel hranom, pa joj možeš to pripremiti. npr. skuhaš šaku graška, 2-3 lista blitve, mrkvu. kad je kuhano dodaš papriku, malo češnjaka (on je zdrav) i sve izmiksaš (grašak oguliš). u to dodaš želatinu koju pripremiš onako kako piše na paketiću. ja ti to onda namažem na neki pladanj i pustim da se stvrdne. kad je kompaktno, narežem na kockice  i zamrznem. po potrebi vadim, odmrznem i dam ribici. u početku nije baš volila to jesti, ali sad obožava.... palac postoje varijacije, pogledaj malo i tu na situ, imaš recepte...

Evidentirano

...život je rock`n`roll.. Wink
Listopad 31, 2009, 04:01:38
Sabi
Administratorica

« Odgovor #14 : Listopad 31, 2009, 04:01:38 »

ja sam manje davala za vitamine ali teško je reči cijenu kad sve ovisi gdje koliko tko traži, mislim da sam dala oko 40kn ne više od toga
a što se aq-ua tiče za tih 10l više neznam dali ti se isplati ovaj prodavati i novi kupovati možda bolje da uložiš novac u malo kvalitetniji filter...no evo ti link na naše oglase ima nekih akvarija koji se prodaju pa možeš usporediti i cijene

http://www.zlatnaribica.net/forum/index.php?board=21.0

takođe evo u podforumu "prehrana" ima nekoliko tema o prehrani gdje smo svi mi pisali što i kada dajemo ribicama za jesti pa si malo pročitaj

http://www.zlatnaribica.net/forum/index.php?board=7.0
Evidentirano

M.Gandhi  
 Str: [1] 2   Gore
  Ispis  

Skoči na: